Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
04 · 10 · 2019

Kolekcja Muzeum Narodowego w Szczecinie w Bronholms Kunsmuseum

LIVING IN THE PRESENT FUTURE

Muzeum Narodowe w Szczecinie i Bornholms Kunstmuseum przygotowało partnerski projekt wystawienniczo-wydawniczy z udziałem kilkunastu artystów z Polski i Danii. Artyści w swojej praktyce artystycznej podejmują wątek redefinicji i przyszłości człowieczeństwa: podkreślają coraz silniejszą fuzję ciała i świadomości z najnowszymi technologiami, eksponują zapoznaną łączność człowieka z naturą i nie-ludzkimi formami życia, a także stawiają w centrum uwagi nowy etyczny i egzystencjalny wymiar człowieczeństwa w obliczu szybko zmieniającego się świata.

 

Celem wystawy LIVING IN THE PRESENT FUTURE jest rozpoznanie przy użyciu narzędzi właściwych sztuce jednego z najbardziej aktualnych i najgorętszych pól refleksji w obrębie współczesnej humanistyki.

 

Artyści:
Izabella Gustowska, Aneta Grzeszykowska, Ewa Juszkiewicz, Roman Lipski, Artur Malewski, Lea Guldditte Hestelund, Emil Westman Hertz, Peter Frimand, SUPERFLEX, Amalie Smith

 

Kuratorzy:
Marlena Chybowska-Butler, Magdalena Lewoc (Muzeum Narodowe w Szczecinie)
Mathilde Renberg (Bornholms Kunstmuseum)

 

Prezentacje:
Bornholms Kunstmuseum:
6 października 2019 –  5 stycznia 2020
Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej: 23 stycznia – 3 maja 2020

 

Wystawie LIVING IN THE PRESENT FUTURE towarzyszy polsko-duńsko-angielska publikacja, przygotowana przez kuratorów polskich i duńskich w kooperacji z zaproszonymi do współpracy badaczami – Izabelą Kowalczyk (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) i Jacobem Wambergiem (Uniwersytet w Aarhus).

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.

 

Wykorzystane zdjęcia prac:

ANETA GRZESZYKOWSKA, fotografia z cyklu “Selfie”, 2013

EWA JUSZKIEWICZ, z cyklu kolaży na papierze, 2016

EMIL WESTMAN HERTZ, rysunek na papierze, brak daty