Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
22 · 08 · 2018

Home Sweet Home. Duński design dla dzieci

Duńskie projektowanie znane jest w świecie ze spójnego połączenia formy, funkcji i dobrej jakości materiałów. Ale co czyni go tak wyjątkowym? I czy dzieci są świadome tej tradycji projektowania?

 

Malene Abildgaard i Julie Dufour Wiese z kopenhaskiego studia My Little Architect stworzyły wystawę Home Sweet Home, łączącą architekturę i design. Wystawa prezentuje meble, zabawki i inne przedmioty, które są nieodłącznymi elementami większości duńskich domów, są znane i kochane przez dzieci w Danii.

 

Wybrane obiekty zostały wpisane w przestrzeń w wyjątkowy sposób, tak aby dzieci (i dorośli) mogły je oglądać, dotykać i odkrywać niezwykłe historie kryjące się za ikonami duńskiego designu – począwszy od „Małpki” Kaya Bojesena do lampki zasilanej energią słoneczną projektu Olafura Eliassona.

 

Ważnym elementem wystawy będą warsztaty dla dzieci i profesjonalistów prowadzone przez duńskie architektki i pedagożki. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie edukować najmłodszych w obszarach projektowania i architektury, dzieci zaś będą mogły zaproponować własną wizję domu i dowiedzieć się, jakimi metodami pracuje architekt.

 

Duński Instytut Kultury jest współproducentem wystawy.

 

Wystawa i warsztaty są częścią 8. Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci ENE DUE DE!, który odbywa się w Centrum Kreatywności Concordia Design w Poznaniu. Jego tegorocznym hasłem przewodnim jest duński design.

 

Wystawa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków duńskiego Ministerstwa Kultury i  Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Miasta Poznań.

 

Więcej informacji na stronie Concordia Design:

https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program-eneduede

 

My Little Architect:

http://www.mylittlearchitect.com/en/

 

Home Sweet Home. Duński Design dla dzieci.
10-16.09.2018
Centrum Kreatywności Concordia Design
Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

 

Warsztaty dla edukatorów: 7.09.2018

Warsztaty dla dzieci:15 i 16.09.2018
Zapisy: www.concordiadesign.pl

 

 

Zdjęcia wykorzystane na naszej stronie:

Małpka / foto: Kay Bojesen Denmark

Little Sun / foto: Franziska Russo