Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
20 · 06 · 2016

Urban Farming: Duńczycy na Gdynia Design Days

Dwie koncepcje architektoniczne w ramach idei Urban Farming zaprezentuje Mikkel Bøgh z kopenhaskiego studia EFFEKT podczas festiwalu Gdynia Design Days.
Projekt Harbour Farm Effekt przedstawia wizję rewitalizacji portu morskiego oraz przemianę niezagospodarowanych doków we współczesne farmy rybne, gdzie ryby i owoce morza mogą być rozmnażane, wyławiane oraz serwowane zarówno na miejscu, jak i w najlepszych restauracjach. Koncepcja rewitalizacji portu uwzględnia między innymi zapewnienie całkowicie organicznych i trwałych rozwiązań służących generowaniu energii oraz utylizacji odpadów.

Drugi projekt firmy, ReGen Villages, jest modelowym przykładem samoutrzymującej się społeczności, korzystającej z hydroponiki do produkcji żywności oraz przetwarzającej odpady we własnym zakresie. ReGen jest obecnie prezentowany na Biennale Architektury w Wenecji.

 

Środa, 6 lipca 2015 godz. 17.00 

PPNT Gdynia, Aleja Zwycięstwa 96/98, budynek IV

 

Uwaga! Wykład odbędzie się w języku angielskim.

 

Gdynia Design Days to coroczny festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Obfitujący w inspirujące wystawy, wykłady, warsztaty, prelekcje oraz dyskusje program skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu.

Tegoroczne hasło festiwalu Gdynia Design Days ODZYSKANE odwołuje się do historii Gdyni, która w tym roku obchodzi swoje 90-lecie. Budowa portu w Gdyni została zrealizowana przez konsorcjum firm pod nadzorem duńskiego inżyniera Knuda Højgaarda.

http://gdyniadesigndays.eu/pl/introduction-to-the-idea-of-urban-farming.html

 

Fot.: EFFEKT