Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
24 · 05 · 2019

Trzech prelegentów z Danii na konferencji We Are Museums

We Are Museums 2019 w Katowicach

Jaka jest rola muzeów obecnie i w przyszłości? Jak aktywować społeczny, środowiskowy i innowacyjny potencjał muzeów, aby zagwarantować przyszłym pokoleniom właściwy rozwój placówek kultury?

 

Przez trzy dni We Are Museums utworzy osobliwy ekosystem, który zrzeszy najbardziej innowacyjnych praktyków muzeów, przedsiębiorców, start-up’y, aktywistów, badaczy, artystów i osoby zmieniające sektor kultury z całego świata. Poprzez serię inspirujących przemówień, owocne dyskusje i liczne warsztaty będą zastanawiać się nad przyszłością muzeów i kryzysami będących wynikiem trwającej obecnie epoki antropocenu.

 

Duński Instytut Kultury zaprosił trzech gości z Danii do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konferencji We Are Museums.

 

Nikolaj Møller, Museum for the United Nations – UN Live.

Nikolaj Møller studiował filozofię oraz psychologię podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu studiów licencjackich rozpoczął pracę jako konsultant ds. strategii w ReD Associates w Kopenhadze w Danii. ReD Associates specjalizuje się w wykorzystywaniu nauk humanistycznych do zrozumienia i rozwiązywania złożonych, strategicznych problemów biznesowych. W tym czasie nauczył się stosować jakościowe metody badawcze poprzez liczne projekty. Obecnie w Museum for the United Nations – UN Live pracuje m.in. nad strategią treści, badaniami i projektowaniem działań na rzecz rozwoju muzeum.

Panel: The future is now. Practical approaches to the museums of tomorrow.

27 maja, 11: 15-12: 00

 

Lene Høst-Madsen, Muzeum Skanderborg.

Lene Høst-Madsen jest dyrektorką Muzeum Skanderborg od 2013 r. Wcześniej była kuratorką oddziału archeologii w Muzeum Kopenhagi (2000–2013). W ciągu tych kilkunastu lat Lene prowadziła wykopaliska na dużą skalę w Kopenhadze. Jej zainteresowania badawcze obejmują okres po średniowiecznu ze szczególnym zainteresowaniem kulturą materialną. Uczestniczyła w międzynarodowych konferencjach, w których publikowała artykuły dotyczące archeologii.

Panel: Museums for good. Museums as a key civil society actors.

27 maja, 14.45-16.00

 

Anne Marie Galmstrup, Galmstrup LTD.

Anne Marie Galmstrup jest architektką, projektantką wystaw i doradcą klienta z ponad 17-letnim doświadczeniem w pracy nad projektami kulturalnymi i społecznymi na arenie międzynarodowej. Jej atuty to wizja i tworzenie oryginalnych koncepcji projektowych w oparciu o kontekst projektu, kulturę, społeczność i kolekcję. Galmstrup Ltd. założyła w 2015 r. po tym, jak przez dziesięć lat była partnerem kapitałowym Henning Larsen Architect w Kopenhadze, a wcześniej pracowała w Ushida Findlay Architects w Londynie. Jest absolwentką Bartlett School of Architecture, członkinią ICOM. Jest dyrektorką oraz założycielką organizacji non-profit Imaginations Cross Cultures, która organizuje letnie szkoły dla młodzieży.

Panel: Museums for good. Museums as a key civil society actors.

27 maja, 14.45-16.00

 

We Are Museums 2019

Muzeum Śląskie

ul. T. Dobrowolskiego 1

40-205 Katowice

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: LINK

Wymagana jest rejestracja: LINK

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.