Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL

Wizyty studyjne

Duński Instytut Kultury organizuje wizyty studyjne dla grup o specyficznych zainteresowaniach zawodowych, w tym również w ramach programu Erasmus+ (pomagamy w wypełnianiu wniosku).

 

IMG_1123

Wizyta studyjna dla pracowników elbląskiego Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w duńskich instytucjach kultury, która odbyła się w dn. 8-13.05.2017 w ramach programu Erasmus+

 

Wizyty studyjne dla duńskich grup w Polsce i polskich grup w Danii trwają zazwyczaj 4-7 dni. Ich program może obejmować wizyty w instytucjach i organizacjach zaproponowanych przez grupę lub może być w całości przygotowany przez Instytut. Program zawiera zazwyczaj dwie wizyty w instytucjach/organizacjach dziennie, Instytut organizuje zakwaterowanie i wyżywienie oraz ewentualne rozrywki. Podczas pobytu w Danii grupa znajduje się pod opieką anglojęzycznego przedstawiciela Instytutu. Istnieje możliwość zatrudnienia polskojęzycznego przewodnika/tłumacza.

 

Instytut organizuje również tzw. podróże kulturowe, obejmujące np. wizyty w muzeach, ciekawych architektonicznie miejscach itp., którym towarzyszą wykłady o duńskiej sztuce lub historii, spotkania ze znanymi przedstawicielami świata duńskiej kultury lub wieczory w operze – ikonie duńskiej architektury.

 

Foto: Juan Antonio F. Segal