Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
12 · 07 · 2016

Autor biografii Larsa von Triera na Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty

Od 21 do 31 lipca we Wrocławiu potrwa 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Jednym z towarzyszących mu wydarzeń będzie spotkanie z Nilsem Thorsenem, autorem biografii słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora Larsa von Triera. Lars von Trier – Życie, filmy, fobie geniusza (wyd. Bukowy Las) została przetłumaczona przez Agnieszkę Sylwię Musialską, a jej premiera odbędzie się 20 lipca.

 

Rozmowę z autorem książki Nilsem Thorsenem w ramach spotkań literackich poprowadzą Michał Nogaś i Szymon Kloska – 29 lipca we wrocławskiej klubokawiarni Barbara, godz. 21:30.

 

Spotkanie z autorem biografii Larsa von Triera Nilsem Thorsenem

29 lipca, 21.30

Klubokawiarnia Barbara, ul. Świdnicka 8c, Wrocław

Rozmowę poprowadzi Michał Nogaś i Szymon Kloska

 

 

Lars von Trier – Życie, filmy, fobie geniusza (wyd. Bukowy Las)

Pierwsza polska biografia Larsa von Triera. Przez niemal rok dziennikarz duńskiej gazety „Politiken” Nils Thorsen towarzyszył Larsowi von Trierowi, rozmawiał z nim i z najważniejszymi osobami w jego życiu. W wyniku tych rozmów powstała książka, która może zainteresować nie tylko ludzi pasjonujących się filmem, ale każdego, kogo Lars von Trier i jego filmy zaintrygowały czy zirytowały. Celem książki było zebranie najważniejszych faktów w możliwie prawdziwą opowieść o życiu i twórczości reżysera. Nikomu nie udało się zbliżyć do niego bardziej niż autorowi tej publikacji.

Patronem wydawnictwa jest Booklips.pl, Duński Instytutu Kultury oraz 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty.

 

Foto: Bukowy Las, Thorsen Nilsen – fot. Jens Dresling