Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
03 · 11 · 2016

SPOT ON DENMARK czyli duńscy muzycy w Niebie 10/11

10 listopada w stołecznym klubie Niebo wystąpią cztery zespoły będące wielką nadzieją duńskiej sceny muzycznej: Blondage, Sekuoia, Kalah i Bremer/McCoy.

Wejście na imprezę jest darmowe!

 

Duńczycy na europejskim rynku muzycznym radzą sobie doskonale, o
czym świadczy popularność takich twórców jak MØ, Trentemøller
czy Agnes Obel. W Warszawie będzie można po raz pierwszy posłuchać przedstawicieli kolejnej fali niezwykle zdolnych wykonawców z Kopenhagi i Aarhus.

 

Gwiazdami wieczoru bez wątpienia będą wykonawcy, którzy zdobyli już międzynarodowe uznanie w świecie stylowego popu: Blondage i Sekuoia. Ci pierwsi grali już w Polsce pod szyldem Rangleklods, Blondage tworzą bowiem Esben Andersen i Pernille Smith-Sivertsen. Duet z Kopenhagi twierdzi, że rutyna zabija kreatywność, zaś ich nordic-electro-popowe energetyczne kawałki potwierdzają, że zmiana wyszła im na dobre.

 

Esben i Pernille mają już spore doświadczenie, zaś młody Patrick Alexander Bech-Madsen – twórca projektu Sekuoia, to zeszłoroczny debiutant. Pomimo krótkiego stażu na scenie ma już spore osiągnięcia – koncertował z MØ, występował na festiwalu Roskilde, zaś jego występ na Eurosonic w Groningen był szeroko komentowany przez
europejską branżę. Patrick doczekał się miana duńskiego Jamesa Blake’a, jednak styl Sekuoia to wypadkowa różnorodnych inspiracji i unikalnej wrażliwości 24-latka.

 

SPOT ON DENMARK to jednak również nie mniej godny uwagi znakomity kwartet Kalaha – zespół poruszający się w ciekawej muzycznej przestrzeni pomiędzy jazzem, afrobeatem i muzyką elektroniczną. Grupę tworzą niezwykle doświadczeni i uznani wirtuozi: perkusista Emil De Waal (występował m.in. u boka Erika Sanko z Lounge Lizards i Wayne’a Horvitza), gitarzysta Niclas Knudsen (z trio Ibrahim Electric) i elektroniczni producenci Spejderrobot oraz Rumpistol.

 

Pogranicze jazzu / dubu / elektroniki to również domena duetu Bremer/McCoy. Jonathan Bremer to muzyk uznanej grupy Surg In Stereo, z kolei Morten McCoy był członkiem The Skandals i znakomitej dancehallowej ekipy Klumben & Raske Penge. Na scenie szykuje się zatem jazzowe szaleństwo z jamajską wibracją.

 

Partnerzy projektu: MXD – Music Export Denmark, Danish Arts Foundation, Spot.Festival, ROSA, Jazz Danmark, World Music Denmark

 

SPOT ON DENMARK
Czwartek 10 listopada
Klub Niebo w Warszawie
Nowy Świat 21

Wejście na imprezę jest darmowe.