Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
07 · 07 · 2016

Sopot Film Festival prezentuje duńskie kino

Duńskie nowe kino zagości na 16. edycji Sopot Film Festivalu. Pokazy w sekcjach Spectrum Doc oraz Duńskie filmy krótkometrażowe odbędą się w Klubokawiarni Trzy Siostry (ul. Powstańców Warszawy 6, Sopot):

'Demokraci', dfi.dk
Spectrum Doc prezentuje najlepsze tytuły kina autorskiego i ambitnego sezonu 2015/2016, a także tytuły które nie znalazły się w dystrybucji kinowej w Polsce.
Organizatorzy Sopot Film Festival

W ramach Spectrum Doc wyświetlony zostanie m.in. duński film Demokraci. To fascynująca historia procesu pisania nowej konstytucji Zimbabwe, w który angażuje się każdego obywatela. Osoby odpowiedzialne robią to poprzez organizację trwających ponad trzy lata konsultacji społecznych, którym przygląda się reżyserka Camilla Nielssen. Film opowiada o konflikcie pomiędzy elitami politycznymi kraju, dotyczącym fundamentalnych zasad, które będą kształtować przyszłość Zimbabwe.

 

Sopot Film Festival jest jednym z największych festiwali filmowych w Polsce. Jego działania skupiają się na promowaniu kultury i kinematografii światowej (w tym również polskiej), kina autorskiego i klasyki filmowej. Różnorodne sekcje festiwalowa dają widzowi możliwość zapoznania się z twórczością poszczególnych reżyserów, przekrojem kina światowego oraz najistotniejszymi produkcjami roku. Festiwal to także międzynarodowe konkursy filmów fabularnych i krótkometrażowych, panele dyskusyjne, spotkania, koncerty, wystawy itd.

 

Program festiwalu

 

Foto: Sopot Film Festival 2015; Pustka, dfi.dk