Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
21 · 11 · 2018

Międzynarodowy festiwal poetycki Spoke’n’Word

Duński Instytut Kultury zaprasza na kolejną – już 14. edycję kultowego warszawskiego festiwalu poetyckiego, podczas którego uczestnicy będą mogli przekonać się

o różnorodności podejść do poezji spoken word.

 

Poezja spoken word w eksperymentalny sposób czerpie z literatury, muzyki, teatru

i performansu. Jest hybrydą, dzięki której możemy doświadczyć innej rzeczywistości

lub kilku rzeczywistości naraz. Przełamując ograniczenia gatunkowe i bawiąc się konwencjami literackimi, muzycznymi czy teatralnymi, pozwala przemycić treści ważne: bolesne, wyparte, zmarginalizowane.

 

Do udziału zostali zaproszeni artyści z Danii (Sara Hauge), Austrii, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwajcarii i Węgier.

 

Spoke’n’Word Festival to jedyny w Polsce międzynarodowy festiwal poezji spoken word i jeden z niewielu warszawskich festiwali poetyckich odbywających się nieprzerwanie od 14 lat.

 

Kuratorka: Natalia Malek

Organizatorzy: EUNIC Warszawa (Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Krajów Unii Europejskiej w Warszawie) – Austriackie Forum Kultury, Czeskie Centrum, Duński Instytut Kultury, Ambasada Republiki Estońskiej w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Goethe-Institut, Instytut Camõesa, Rumuński Instytut Kultury, Ambasada Szwajcarii w Polsce, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce

 

Spoke’n’Word 

Sobota, 1.12.2018 r., g. 18.00

Dom Zabawy i Kultury DZiK

Belwederska 44a, Warszawa

WSTĘP WOLNY

 

Więcej informacji o wydarzeniu: LINK

Sara Hauge: https://sarahauge.com/

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.