Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
30 · 01 · 2017

„Prorocy znad Fiordu Wieczności”: spotkanie autorskie z Kimem Leine

Inspirowana historycznymi faktami, fascynująca opowieść o duńskiej kolonizacji Grenlandii, gdzie „czas płynie wolno, a lata mijają szybko”. Historia misjonarza, którego zadaniem jest chrystianizacja „żyjących w grzechu pogan”. Obsypana nagrodami powieść KIMA LEINE, która w Danii wywołała spory o interpretację historii kolonialnej kraju.

 

Duński Instytut Kultury zaprasza na spotkanie i rozmowę z autorem przeplataną czytaniem fragmentów książki, które odbędą się 7 lutego 2017 r. o godz. 18:00 w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Spotkanie jest częścią cyklu Literatura na Jasnej.

 

W spotkaniu udział wezmą także autorki tłumaczenia, Justyna Haber-Biały i Agata Lubowicka. Książka ukazała się w Polsce w październiku 2016 r. nakładem wydawnictwa W.A.B.

 

Kim Leine – urodzony w 1961 r. w duńskiej rodzinie w Bø w Norwegii, przez 15 lat mieszkał i pracował na Grenlandii. Za powieść „Prorocy znad Fiordu Wieczności” otrzymał nagrodę literacką Rady Nordyckiej. Jego książki zostały przetłumaczone na 20 języków.

 

Literatura na Jasnej. „Prorocy znad Fiordu Wieczności”: spotkanie autorskie z Kimem Leine

7.02.2017, 18:00

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

ul. Jasna 14/16a, Warszawa

Spotkanie w jęz. duńskim tłumaczone na jęz. polski

Prowadzenie: Michał Nogaś

Prosimy o zgłaszanie udziału na stronie: http://bit.ly/KimLeinePL

 

Facebook: https://www.facebook.com/events/1192743074144760/