Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
21 · 10 · 2020

IF – Projektowanie społeczne dla zrównoważonych miast

Zapraszamy na unikalne wydarzenie: międzynarodową konferencję IF – Projektowanie społeczne dla zrównoważonych miast. Jednym z prelegentów będzie Peter Andreas Sattrup z Danii.

 

Celem tej wirtualnej konferencji, która odbędzie się 23 października 2020 r. w godz. 9:00 – 15:30 jest przedstawienie wartości projektowania prospołecznego, roli kultury w kształtowaniu wspólnej przyszłości oraz zaangażowanie przedstawicieli edukacji, kultury, nauki, samorządów i administracji w debatę na temat zrównoważonych i inteligentnych miast.  Punktem wyjścia jest dynamicznie zmieniająca się kondycja współczesnego świata i warunki, w jakich żyjemy, a także Cel 11. Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczący zrównoważonego rozwoju.

 

Stawiający pytanie tytuł konferencji – IF – ma być zachętą do włączenia się w refleksję na temat projektowania naszego najbliższego otoczenia, kreowania rzeczywistości jutra, miast i usług przyszłości. Konferencja kierowana jest do tych, którzy nie chcą być tylko biernymi obserwatorami tego, jak wyprzedza nas rzeczywistość.

 

Bogaty program stworzony przez EUNIC Warszawa i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych uzupełni prezentacja projektów prospołecznych autorstwa studentów z 27 uczelni z całego świata. Wystawa zostanie otwarta 21 października o godz. 18:00 w PROM Kultury Saska Kępa w Warszawie i potrwa do końca października. Wernisaż będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube PJATK.

 

Konferencję poprzedzą cztery dni międzynarodowych warsztatów studenckich, poświęconych trzem sekcjom tematycznym: wspólnocie mieszkańców, dostępności i zielonej przyszłości miast. Projekt IF podsumuje publikacja – dostępna zarówno w wersji cyfrowej, jak i drukowanej – zawierająca reprodukcje zwycięskich projektów studenckich, eseje i wykłady zaproszonych do debaty ekspertów.


Konferencja odbędzie się online i jest bezpłatna, wymaga jednak wcześniejszej
rejestracji. W związku z międzynarodowym charakterem wydarzenia, konferencja odbędzie się w języku angielskim. Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia i do rejestracji.

 

14.30–14.50 Peter Andreas Sattrup / Be Smart. Create Value by Intelligent Design

 

Link do rejestracji: https://events.eventzilla.net/…/if–social-design-for