Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
10 · 10 · 2016

Projekt Folwark. Warsztaty architektoniczne z udziałem edukatorek z Duńskiego Centrum Architektury

W dniach 14-16 października w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie architekci i edukatorzy z Bułgarii, Danii, Hiszpanii, Holandii i Polski poprowadzą rodzinne warsztaty edukacji architektonicznej – Projekt Folwark.

 

Głównymi adresatami  wydarzenia są dzieci i młodzi ludzie w wieku od 8 do 15 lat, którzy zainteresowani są jakością przestrzeni publicznej i pragną włączyć się w znalezienie najlepszych pomysłów dla szczególnego miejsca – historycznego folwarku wilanowskiego. Do towarzyszenia dzieciom i młodzieży w twórczej pracy zaproszeni są ich rodzice i opiekunowie. Uczestnicy pracować będą przez trzy dni w zabytkowych wnętrzach Muzeum. 16 października rezultaty pracy zostaną zaprezentowane podczas dnia otwartego.

 

Projekt realizowany będzie na terenie rezydencji wilanowskiej, w części  historycznego folwarku obejmującej dawny browar oraz zachowany XVIII- wieczny spichrz. Folwark wilanowski to przestrzeń wymagająca rewitalizacji, miejsce które w przyszłości ma służyć mieszkańcom Warszawy i publiczności muzeum. Docelowo Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie pragnie stworzyć tutaj przestrzeń otwartą na mieszkańców z działaniami edukacyjnymi, rekreacją itp. Dlatego podczas warsztatów folwark „przejmą” młodzi projektanci – przyszli użytkownicy tej przestrzeni.

 

Pomysły pozyskane w trakcie warsztatów posłużą do przygotowywania koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. W czasie warsztatów przewidywana jest wspólna międzynarodowa praca projektowa oraz wymiana wiedzy i doświadczeń na temat edukacji architektonicznej dzieci i młodzieży w kontekście europejskim. Architekci i edukatorzy wspólnie przygotują warsztaty, a podczas dnia otwartego w wilanowskiej Oranżerii zaprezentują aktywności prowadzone we własnych krajach i w innych miejscach na świecie.

 

Informacje o zapisach na warsztaty: https://www.facebook.com/projektfolwark/

 

Architekci i edukatorzy prowadzący warsztaty:

Pia Rasmussen (Dania), Luise Josephine Rathje (Dania), Cristina LLorente (Hiszpania), Magdalena Rajeva (Bułgaria), Marcel Musch (Holandia), Dariusz Śmiechowski (Polska), Zbigniew Domagalski (Polska), Anna Bąk (Polska) i Katarzyna Domagalska (Polska).

 

Organizatorem Projektu Folwark jest fundacja młodej kultury hopsiup project.

Współorganizatorzy: Dzielnica Wilanów, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Fundacja Wspólnie LafargeHolcim, Duński Instytut Kultury

 

Projekt jest współfinansowany ze środków duńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury ora Agencji ds. Kultury i Pałaców.

 

Projekt Folwark

14-16.10.2016

Muzeum Pałacu Jana III w Wilanowie

https://www.facebook.com/projektfolwark/