Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
30 · 07 · 2018

Planeta Kobiet na festiwalu Big Book

 

W czerwcu w Warszawie odbył się Big Book Festival. Jednym z wydarzeń w ramach programu festiwalu był okrągły stół pisarek europejskich i czytelników pod nazwą „Planeta kobiet”,  podczas którego 10 autorek zebrało się na dyskusję odnośnie tego, co by się zmieniło, gdyby to kobiety rządziły światem.

 

Z tej okazji Duński Instytut Kultury w Warszawie zaprosił pisarkę Kristine Stoltz do wzięcia udziału w dyskusji. W trakcie jej trwania autorka z Danii opowiedziała o swoich zawodowych, a także osobistych spostrzeżeniach dotyczących głównego tematu obrad okrągłego stołu. Kristine Stoltz zadebiutowała w 2000 roku i od tamtej pory publikowała wiersze, powieści, opowiadania i książki dla dzieci. Ponadto jest kierownikiem kursu pisarskiego w Johan Borups Højskole w Kopenhadze, a także współpracuje z norweską gazetą Klassekampen.

 

Big Book Festival to jeden z największych i najbardziej innowacyjnych festiwali literackich w Polsce, podczas którego gromadzi się liczna grupa autorów z 20 różnych krajów. Festiwal po raz kolejny odbywa się na zewnątrz, co stanowi wyjątkowe połączenie przestrzeni miejskiej, literatury i ludzi oraz zapewnia nowe sposoby doświadczania literatury.

 

Międzynarodowy festiwal Big Book organizowany jest przez Fundację „Kultura nie boli” – organizację pozarządową promującą kulturę czytania. Jest on wynikiem współpracy z ponad 40 instytucjami i firmami oraz czytelnikami, którzy finansowo go wspierają.

 

Projekt został współfinansowany ze środków Duńskiej Państwowej Fundacji Sztuki (Statens Kunstfond).

 

Big Book Festival 2018:

Fun Park & Arena Wspinaczkowa

Merliniego 2

Warszawa, Polska