Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
18 · 05 · 2017

PHOTO-MATCH. Duńscy kuratorzy na Fotofestiwalu 2017

PHOTO-MATCH to dwudniowe spotkanie fotografów z recenzentami – kuratorami, edytorami, właścicielami galerii. Twórcom daje możliwość skonsultowania swoich projektów z profesjonalistami zajmującymi się fotografią. Dla recenzentów bezpośrednie spotkania z artystami są źródłem nowych odkryć i inspiracji.

 

W PHOTO-MATCH weźmie udział ponad 20 międzynarodowych recenzentów oraz około 40 fotografów. Wśród tych pierwszych zasiądą dwaj duńscy kuratorzy, Jens Erdman Rasmussen oraz Jens Friis, którzy porozmawiają indywidualnie z wybranymi artystami i udzielą im kuratorskich rad  nt. portfolio.

 

Jens Erdman Rasmussen – niezależny kurator, krytyk, doradca, dyrektor galerii Peter Lav w Kopenhadze. Pracował jako kurator w  Narodowym Muzeum Fotografii i Bibliotece Królewskiej.

 

Jens Friis – historyk sztuki specjalizujący się w historii fotografii, niezależny kurator związany m.in. z muzeum Brandts w Odense, wydawca i redaktor magazynu KATALOG – Journal of Photography & Video.

 

Fotofestiwal jest jedną z najważniejszych imprez fotograficznych w naszej części Europy. Zwiedzający poznają tu najciekawsze zjawiska we współczesnej fotografii, fotografowie poszerzają swoją wiedzę na warsztatach i przeglądzie portfolio, a dzieci uczą się jak oglądać i robić zdjęcia. W programie także akcje w przestrzeni miejskiej, rozstrzygnięcie Grand Prix, projekcje filmów, wystawy książek fotograficznych.

 

Organizatorzy: Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń. Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.

 

PHOTO-MATCH. Duńscy kuratorzy na przeglądzie portfolio Fotofestiwalu 2017

2.06.2017, godz. 13.00-19.00: budynek C, parter, sala teatralna – dzień prezentacji i wieczornej integracji

3.06.2017, godz. 10.00-17.00: budynek C, parter, foyer teatralne – dzień indywidualnych spotkań

Art_Inkubator – Centrum Festiwalowe

ul. Tymienieckiego 3, Łódź

Konieczne jest posiadanie karnetu na Fotofestiwal

www.fotofestiwal.com/2017/