Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
01 · 04 · 2019

Nordic Talking Festival – spotkanie miłośników Północy w Gdańsku

Nordic Talking Festival

 

W dniach 6-7 kwietnia 2019 roku Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zamieni się w prawdziwą mekkę dla pasjonatów krajów nordyckich. To tam zgromadzą się najważniejsi blogerzy i youtuberzy, którzy na co dzień przybliżają nam tamtejszą kulturę. Na tegorocznej edycji będziemy gościć influencerów z Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Islandii, czy Wysp Owczych. Część z nich wystąpi we własnych prezentacjach, podczas gdy inni poprowadzą rozmowy z uznanymi znawcami tematyki północnej.

 

Podczas Nordic Talking dowiecie się również, jak tanio podróżować po najdroższych zakątkach Europy. A opowiedzą o tym autorki blogów Pofikasz? o Szwecji po polsku, Kierunek: Dania, Marchewkowa Skandynawia oraz Kierunek Norwegia. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy północnych przysmaków. Lara Gessler przedstawi bowiem swoją interpretację kuchni szwedzkiej, a Aleksandra Michta-Juntunen z bloga Fińskie smaki zabierze was w kulinarną podróż po Finlandii. Tegoroczna edycja to także interesujące panele dyskusyjne. Z kolei reprezentanci uczelni, które oferują kierunki nordyckie, spróbują was przekonać dlaczego taki wybór może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie planujecie rozpoczynać studiów, by nauczyć się tamtejszych języków, to nic straconego – każdy będzie miał możliwość uczestniczenia w w warsztatach językowych (również duńskiego).

 

Pełna lista prelekcji i warsztatów dostępna jest na stronie internetowej:

https://nordic-talking.pl/nordic-talking-program/

 

Nordic Talking Festival

Kiedy: 6-7 kwietnia 2019

Gdzie: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku, Korzenna 33/35

 

Organizatorzy: Trolltunga, PoFIKAsz- o Szwecji po polsku, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Polsko-Norweska Izba Gospodarcza.

 

Partnerzy: Stena Line, Wasa, Moods of Scandinavia, Utulę Thule, Polskie Gadanie o Szwedzkich Rzeczach, Festiwal Dźwięki Północy, Nordic Focus Festival, Rada Miasta, Apetyt na świat, Po Norwesku, Szvedka design, NorEkspert, Bloomtag, Boreal Amber, Humla, Lekkå studio, Flavia Travels&Med, Praktyka Kosmetyczna Maria Gosk.

 

Patroni honorowi: Duński Instytut Kultury, Ambasada Szwecji, Ambasada Norwegii, Ambasada Finlandii, Ambasada Danii, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Svenska Institutet.