Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
17 · 10 · 2018

Niezależność we wspólnocie. Thomas Nedergaard na konferencji Thresholds

Progi i przeszkody, które utrudniają komunikację oraz szeroko rozumiane godne współistnienie będziemy pokonywać podczas cyklu interdyscyplinarnych warsztatów (15–19 października) oraz dwudniowej konferencji (22–23 października) pt. „Thresholds” („Progi”), poświęconym wolności, niezależności oraz pracy w kontekście migracji.

 

„Thresholds” to wydarzenia z obszarów komunikacja, interaktywność, praca i współpraca, projektowanie społecznie zaangażowane, interwencja w przestrzeni publicznej i publiczny protest, a także filozofia, historia i sztuki performatywne.

 

Wśród mówców znajdzie się Thomas Nedergaard (ur. 1975) – pastor kościoła dla młodzieży uKirke w Kopenhadze, który wystąpi z prezentacją pt. „Is it at all an option for the independent authentic I in 2018, to participate in community, traditions and church?”. Prezentacja będzie miała miejsce 22.października o godz. 11 w Centrum Kreatywności Targowa.

 

Kościół dla młodzieży uKirke, należący do duńskiego kościoła narodowego, działa w imigranckiej dzielnicy Kopenhagi Vesterbro. uKirke chce zmienić sposób myślenia o kościele –  to miejsce będące w ciągłym ruchu i dla wszystkich. To miejsce poważnej debaty, ale też wyciszenia i współpracy. Wspólnota miłości oraz pozytywne, poruszające spotkanie młodych ludzi i różnych kultur z dzielnicy i miasta.

 

Kościół rozpoczął działalność w 2012 roku i prowadzi m.in. takie zajęcia, jak klub kulinarny dla młodych imigrantów, spotkania z muzyką dla licealistów, zajęcia dot. problematyki rozwoju społecznego i ekologicznego, bazar wymiany rzeczy używanych oraz tzw. sleeping concerts, czyli 12-godzinne koncerty muzyczne z wizualizacjami, bez słów.

 

Konferencja i warsztaty zostały zorganizowane przez EUNIC (Europejskie Stowarzyszenie Instytutów Kultury) i Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie.

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.

 

Konferencja “Thresholds”

Kiedy: 22-23 października. Wykład Thomasa Nedergaarda: 22 października, godz. 11
Gdzie: Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56, Warszawa

Wykłady odbędą się w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie konferencji: LINK

 

Zdjęcie: Thomas Nedergaard