Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
11 · 10 · 2019

Na północ. Poznajemy literaturę krajów skandynawskich

Duński Instytut Kultury oraz Good Books przy wsparciu Ambasady Szwecji, Ambasady Norwegii oraz Ambasady Finlandii w Polsce, zapraszają bibliotekarzy, księgarzy, wydawców oraz tłumaczy na spotkanie informacyjne dotyczące udziału w ogólnopolskim innowacyjnym projekcie edukacyjnym skierowanym do polskich bibliotekarzy i księgarzy.

 

Wzorem projektu Dwa bratanki – odkrywamy literaturę węgierską w Polsce tym razem zabierzemy polskich bibliotekarzy i księgarzy w wyprawę daleko na północ!

 

Projekt rusza pod koniec 2019 r. i potrwa przez min. 2 lata. Jego celem jest zwiększenie obecności literatury skandynawskiej innej niż kryminał w bibliotekach, księgarniach oraz w świadomości czytelników. Ponadto będzie się skupiał na podniesieniu wiedzy dotyczącej autorów z krajów nordyckich, tłumaczy przekładających literaturę skandynawską oraz zbudowaniu polskiej bazy wiedzy o literaturze krajów północy.

 

Na spotkaniu zostaną przedstawione założenia projektu, oraz zasady udziału. Projekt został wsparty przez Nordycki Fundusz Kultury.

 

Prelegenci:
Bogusława Sochańska, Duński Instytut Kultury
Marcin Skrabka, Good Books

 

Kiedy:

24.10.2019, godz. 12.00-13.00

 

Gdzie:

EXPO Kraków

ul. Galicyjska 9, Kraków

sala LWÓW B