Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
31 · 08 · 2018

Festiwal MUSIC.DESIGN.FORM. Nowy wymiar duńskiego designu

Co łączy awangardową muzykę synth-popową, eksperymentalną i minimalistyczną, a także  beatbox oraz szeroko pojęty design? Wspólnym mianownikiem jest  odważny projekt Filharmonii w Szczecinie – MUSIC.DESIGN.FORM Festival, którego partnerem jest Duński Instytut Kultury.

 

Podczas festiwalu będzie można m.in. obejrzeć wystawę fotografii  „Duński design w obiektywie Piotra Topperzera”, która prezentuje fotografie duńskich projektów użytkowych – biżuterii, mebli, wyposażenia mieszkań. W programie znajdą się również warsztaty dla dzieci i dorosłych, a także wykład i dyskusje poświęcone zagadnieniom współczesnego designu. Trine Blicher Folmer, duńska architektka i właścicielka studia Getto poprowadzi warsztaty dla dorosłych pt. Sense Szczenin – building dreams for your city”, których celem jest m.in. budowanie zaangażowanej społeczności, która aktywnie i świadomie podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości przestrzeni miejskiej. Trine weźmie także udział w dyskusji panelowej na temat nowoczesnego wzornictwa „Trwałość, użyteczność, piękno – i co dalej?”

 

Piotr Topperzer przyjechał do Danii w 1969 roku, gdzie spotkanie z nową kulturą rozbudziło jego fotograficzną pasję. W Danii kształcił się w szkole fotograficznej, a kilka lat po jej ukończeniu założył własne atelier. Sposób ekspresji artysty cechuje minimalistyczna elegancja i styl.

 

Festiwal MDF to wydarzenie ponad podziałami, łączące różne dziedziny sztuki. Publiczność podczas pięciu dni będzie mogła uczestniczyć w koncertach symfonicznych i kameralnych, wystawach, warsztatach, panelach dyskusyjnych, happeningach, a także wizualizacjach świetlnych i brzmieniowych. To pierwsza edycja festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-23 września w wielokrotnie nagradzanym budynku Filharmonii Szczecińskiej.

 

19. września, godz. 19.00 (wernisaż):

,,Duński design w obiektywie Piotra Topperzera”

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia filharmonii.

 

21. września, godz. 19.00:

Trwałość, użyteczność, piękno i co dalej?

Panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom współczesnego designu z udziałem Trine Blicher Folmer.

 

22. września, godz. 11.00:

Sense Szczecin – building dreams for your city

Warsztaty z Trine Blicher Folmer.

 

 Więcej informacji na www.mdf.filharmonia.szczecin.pl.

 

MUSIC.DESIGN.FORM Festival

19-23. września 2018
Filharmonia w Szczecinie

 

Główny organizator: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.