Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
30 · 09 · 2016

„Ludzie idealni – interaktywna maszyna ruchowa” na Festiwalu Ciało/Umysł

W performatywnym spektaklu antropolożki i artystki Martyny Miller opartym na surrealistycznym filmie duńskiego reżysera i poety Jørgena Letha „Człowiek idealny” (1967), dziesięcioro artystów spróbuje przełamać granicę pomiędzy produkcją a konsumpcją, pomiędzy przedstawieniem a widownią.

 

Miller świadomie przepisuje film na język teatru, aby dotknąć intymności spotkania aktora i twórcy, uzupełnionej o dodatkowy element: pośredniczącego w tym kontakcie odbiorcę.
Ze strony festiwalu Ciało/Umysł

Jørgen Leth (ur. 1937) to duński poeta, pisarz i reżyser filmowy, mistrz dokumentu i ikona filmu eksperymentalnego. W Polsce znany głównie ze zrealizowanego wspólnie z Larsem von Trierem filmu „Pięć nieczystych zagrań”.

 

Ludzie idealni – interaktywna maszyna ruchowa jest częścią tegorocznego Festiwalu Ciało/Umysł, międzynarodowego warszawskiego festiwalu tańca, działającego od 1995 r. Celem festiwalu jest prezentacja najciekawszych trendów i wydarzeń polskiej i międzynarodowej sceny tanecznej oraz  wspieranie kreatywności i nowych talentów w tej dziedzinie.

 

Duński Instytut Kultury wspiera wydarzenie.

 

Ludzie idealni – interaktywna maszyna ruchowa

Piątek 7 października, 19:00 i 21:30

Teatr Nowy (Foyer), Warszawa, ul. Madalińskiego 10/16

Wstęp wolny, rezerwacja miejsc na rezerwacja@cialoumysl.pl

 

Zdjęcia: spektakl „Bataille i świt nowych dni”, plakat 15. edycji Festiwalu Ciało/Umysł, www.2016.cialoumysl.pl