Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
21 · 02 · 2016

Ekspertka biblioteki Dokk1 w Aarhus na seminarium w Warszawie

20 i 21 kwietnia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie odbędzie się Seminarium Biblioteka Nowa, organizowane przez Instytut Książki. Projekt rozpoczęty w 2015 r. ma na celu wspierać biblioteki w epoce postępującej cyfryzacji, wskazywać ich pracownikom kierunki zmian i sugerować możliwe metody postępowania na podstawie doświadczeń czerpanych z innych krajów.

 

III Seminarium Biblioteka Nowa skierowane jest do kadry zarządzającej bibliotekami publicznymi i skupia się na temacie Zarządzanie zmianą. Czyli jak przygotować zespół biblioteki do nowych zadań. Seminarium będzie połączone z warsztatami, które odbędą się 21.04 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

 

Seminarium i warsztaty poprowadzą prelegenci z Polski, Danii, Niemiec i USA. Z Danii zaproszono związaną z biblioteką Dokk1 w Aarhus Marie Østergård, która wystąpi w środę 20.04 o godz. 13.15-14.00 z wykładem Zmiana sposobu myślenia w bibliotekach publicznych. Kolejnego dnia Dunka poprowadzi warsztaty.

 

Marie Østergård:

Od roku 2001 związania z siecią bibliotek publicznych w Aarhus w Danii. W latach 2005-2016 była odpowiedzialna za realizację projektów Urban Mediaspace Aarhus i Dokk1, które obejmowały budowę nowej głównej biblioteki w Aarhus i rewitalizację otaczającej ją przestrzeni miejskiej. Jednocześnie zajmowała się kwestiami związanymi z biblioteką przyszłości, np. organizując cykle konferencji temu poświęconych pt. „Next Library”. Od 2015 roku zarządza programami aktywizacji społeczności, współpracy i komunikacji w Dokk1.

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem Seminarium Biblioteka Nowa.

 

Więcej informacji o programie: http://www.instytutksiazki.pl/b-co-slychac,aktualnosci,34873,iii-seminarium-biblioteka-nowa.html