Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
27 · 09 · 2017

Kristina Hauberg Kongsgart na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu

Duński Instytut Kultury zaprosił Kristinę Hauberg Kongsgart z księgarni Politikens Boghal do wzięcia udziału w Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu. Bazując na swoim bogatym doświadczeniu Kristina poprowadzi warsztaty dla księgarzy o tym, jak sprzedawać ambitną literaturę.

 

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, prowokujące do interakcji pomiędzy autorami a publicznością, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych.

 

Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji. Festiwalowi towarzyszą spotkania i warsztaty dla dzieci, wystawy, koncerty, pokazy filmowe, konkurs na opowiadanie i tłumaczenie literackie, warsztaty kreatywnego pisania.

 

Jak sprzedawać ambitną książkę / Warsztaty dla księgarzy

8.10.2017

Galeria BWA Dizajn, ul. Świdnicka 2-4

 

10:00-11:00 Kristina Hauberg Kongsgart (Dania)

Kristina od dwunastu lat pracuje w jednej z największych i najstarszych niezależnych duńskich księgarni – Politikens Boghal, działającej od 102 lat. W trakcie spotkania opowie, jak udało się zachować charakter i finansową niezależność placówce, której działalność opiera się na ambitnej literaturze. Dowiemy się również, czy w Danii funkcjonują inne podobne placówki – i jakie mają trudności.

Spotkanie otwarte dla publiczności

 

11:15-15:15 Kristina Hauberg Kongsgart (Dania)

Czy księgarnia będąca własnością domu medialnego (właściciela również wydawnictwa i trzech gazet) może pozostać niezależna? Jak zaopatrywać taką księgarnię? Czy rzeczywiście różni się od tych sieciowych? Kristina odpowie na szczegółowe pytania dotyczące specyfiki duńskich księgarni.

Warsztaty tylko dla księgarzy, decyduje kolejność zapisów

 

Wszystkie spotkania bezpłatne.

 

Wszystkie spotkania i warsztaty będą się odbywać po angielsku z tłumaczeniem symultanicznym lub konsekutywnym.

 

www.opowiadanie.org