Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
18 · 11 · 2016

Jak promować kulturę rowerową po duńsku. Wykład przedstawiciela Duńskiej Federacji Rowerzystów w Gdańsku

Jazda na rowerze jest dla Duńczyków tak naturalna, jakby była wpisana w ich DNA. W Kopenhadze 65% podróży do pracy, szkoły czy na uniwersytet odbywa się właśnie za pomocą tego środka transportu. Wykład Stefana M. Rasmussena z Duńskiej Federacji Rowerzystów (Danish Cyclists’ Federation) będzie okazją do zaprezentowania licznych współczesnych projektów i rozwiązań rowerowych, zastosowanych w Kopenhadze i Aarhus, także z politycznego punktu widzenia. Nieodzowną rolę w promowaniu kultury rowerowej odgrywa infrastruktura oraz komunikacja, o czym będzie można przekonać się podczas wykładu.

 

Po wykładzie zapraszamy na panel dyskusyjny Promocja roweru w mieście jako ważne narzędzie kształtowania mobilności, w którym udział wezmą dr Piotr Kuropatwiński, Stefan M. Rasmussen oraz Krzysztof Perycz-Szczepański (UM Gdańsk). Moderować dyskusję będzie Magdalena Szymańska.

 

Stefan M. Rasmussen

Konsultant biura reklamowego Aros Kommunikation, specjalizujący się w komunikacji rowerowej. Uprzednio pracownik działu rowerowego Urzędu Miasta Kopenhaga, odpowiedzialny za komunikację i rozwój miasta rowerowego. Ukończył kierunek Experience Economy, posiada doświadczenie w turystyce rowerowej, założył własną firmę w tej branży. Działa aktywnie w Duńskiej Federacji Rowerzystów, organizacji broniącej interesów rowerzystów, były szef oddziału w Aarhus.

 

Nordic Focus Festival

Interdyscyplinarny festiwal kultury nordyckiej, podczas którego cztery festiwalowe dni przeniosą uczestników imprezy do świata krajów północy. Każdy, bez względu na wiek, płeć czy stopień sprawności będzie mógł wziąć udział w festiwalowych wydarzeniach i skorzystać z okazji, by dowiedzieć się więcej o kulturze i społeczeństwie Szwecji, Norwegii, Islandii, Finlandii i Danii. W programie m.in. pokazy filmowe, wykłady i dyskusje, wystawy, warsztaty, spotkania.

Pełen program: http://www.nff.ug.edu.pl/program/

 

Promoting cycling through non-physical means – learnings and examples from Denmark / Stefan M. Rasmussen, Danish Cyclists’ Federation

Sobota 26 listopada 2016, 13:00-14:00

Sala teatralna, Budynek Neofilologii UG

ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk

Wykład w jęz. angielskim tłumaczony na jęz. polski

Wstęp wolny

 

Promocja roweru w mieście jako ważne narzędzie kształtowania mobilności

Sobota 26 listopada 2016, 14:00-15:30

Sala teatralna, Budynek Neofilologii UG

ul. Wita Stwosza 51, Gdańsk

Wstęp wolny

 

Partnerzy: Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miasta Gdańska