Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
28 · 04 · 2017

Innowacje w nauczaniu języka obcego. Europejski Kongres Językowy 2017

Motywowanie do nauki nowego języka obcego może być dużym wyzwaniem. Według Margrete Martos z duńskiego Rungsted Gymnasium jedną z metod podniesienia motywacji jest zaangażowanie uczniów w proces budowania kursu, danie prawa do ingerencji oraz oraz jasne określenie celu. Margrete wystąpi w ramach Europejskiego Kongresu Językowego 2017, gdzie na przykładzie języka hiszpańskiego opowie o innowacyjnym nauczaniu języków obcych.

Margrete Consuelo Martos – nauczycielka języka hiszpańskiego z liceum Rungsted w Danii. Z innowacyjnych metod nauczania korzysta  w codziennej pracy, tematem interesuje się od 8 lat. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla nauczycieli języków obcych, m.in. z innowacyjnego nauczania.

 

Europejski Kongres Językowy to największe wydarzenie w branży edukacji językowej w Polsce i Europie. Program kongresu obejmuje zagadnienia dotyczące wszystkich sfer kształcenia językowego. W gronie prelegentów znajdują się eksperci z dziedziny zarządzania edukacją językową z Polski i z całej Europy, wykładowcy szkół wyższych, autorzy publikacji, doświadczeni menedżerowie i metodycy jak również trenerzy i szkoleniowcy, którzy swoją wiedzą podzielą się z nauczyciela i lektorami szukającymi innowacyjnych metod nauczania języków obcych.

 

Jak innowacja w praktyce motywuje uczniów do poprawy umiejętności językowych w języku hiszpańskim / Margrete Martos, Rungsted Gymnasium

13.05.2017, godz. 13.50

Collegium Novum Uniwersytetu Warszawskiego

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Wykład w jęz. angielskim tłumaczony na jęz. polski

www.kongres2017.pase.pl

 

Inne duńskie wydarzenia w programie kongresu:

13.05.2017, godz. 18.00

Koncert uczniów Zespołu Szkół nr 67 ”Żmichowska Śpiewa” z duńską piosenką w programie

14.05.2017, godz. 15.00

Lekcja pokazowa języka duńskiego

 

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE