Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
13 · 09 · 2019

Europejski Dzień Języków 2019

Z językami zajdziesz dalej

26 września po raz kolejny świętujemy Europejski Dzień Języków. Konferencje, warsztaty, gry językowe i koncerty w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz ogólnopolskie lekcje języków obcych dla szkół prowadzone przez Skype’a. Tak w dużym skrócie prezentuje się tegoroczny program obchodów Europejskiego Dnia Języków pod hasłem „Z językami zajdziesz dalej”. Wydarzenia odbywać się będą przez dwa tygodnie, od 16 do 28 września.

 

Podstawowymi celami Europejskiego Dnia Języków jest m.in.: ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również  konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami. Kolejną istotna kwestią jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować, a także propagowanie uczenia się języków przez całe życie.

 

W ramach tegorocznej edycji Duński Instytut Kultury po raz kolejny bierze udział w lekcjach duńskiego online organizowanych dla szkół z całej Polski. W tym roku mamy przyjemność współpracować z 5 szkołami, dla których przygotowaliśmy lekcje o języku i kulturze Danii.

 

Wydarzenia Europejskiego Dnia Języków organizowane są przez:

  • Stowarzyszenie Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej EUNIC-Warszawa oraz EUNIC-Kraków
  • Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
  • Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce
  • instytucje partnerskie

 

Więcej informacji na stronie EDJ.

 

Duński Instytutu Kultury jest partnerem wydarzenia.