Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
07 · 11 · 2017

Erlendis Quartet z Polski wygrał duński Konkurs Muzyki Kameralnej

Erlendis Quartet

Młody kwartet składa się z gitarzystów Anny Chorążyczewskiej, Adriana Furmankiewicza, Karola Mruka i Wojciecha Jurkiewicza. Muzycy założyli zespół w 2013 roku i już od początku cieszyli się dużym zainteresowaniem. Mają w swoim dorobku wiele znaczących osiągnięć, m.in. zwycięstwo w konkursie podczas największego na świecie i najbardziej prestiżowego festiwalu muzyki gitarowej organizowanego w USA – Guitar Foundation of America.

 

Wszyscy członkowie kwartetu są absolwentami klasy gitary Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a jako zespół także Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, którą ukończyli w klasie Jespera Sivebaeka (Scandinavian Guitar Duo) oraz Tima Frederiksena – jednego z najlepszych specjalistów muzyki kameralnej w Europie. Są pierwszym kwartetem gitarowym, który został przyjęty na studia podyplomowe dla solistów w tej prestiżowej instytucji.

 

Artyści są otwarci na eksplorowanie nowych ścieżek muzycznych. W swoich interpretacjach i aranżacjach nie koncentrują się jedynie na realizacji zapisu nutowego, ale poszukują również emocji oraz kontekstów, które towarzyszyły autorom przy pisaniu ich dzieł. Jedną z rozpoznawalnych cech Erlendis Quartet jest połączenie czterech, bardzo odmiennych od siebie temperamentów muzycznych, które pomimo różnic stanowią monolit.

 

www.erlendisquartet.com

 

Konkurs Muzyki Kameralnej P2

Konkurs Muzyki Kameralnej to swoista instytucja w dziedzinie duńskiej muzyce klasycznej. Główna nagroda jest jedną z najbardziej prestiżowych w Danii i stanowi wyjątkowe osiągnięcie w karierach muzyków. Wynosi 100.000 dkk oraz gwarancję szeregu koncertów w Danii, Brukseli i Berlinie – także we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury w Brukseli.

 

Zdjęcia: erlendisquartet.com