Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
06 · 06 · 2018

Duński Instytut Kultury na Kongresie Kobiet

Duński Instytut Kultury na Kongresie Kobiet

 

Duński Instytut Kultury weźmie udział w tegorocznej 10. edycji Kongresu Kobiet, który odbędzie się w Łodzi w dniach 16.06-17.06.

 

W ramach projektu zaprezentujemy wystawę pt. „Edukacja seksualna w Danii”, pokazującą oficjalne duńskie podejście do tematu edukacji seksualnej w ciągu ostatnich 140 lat oraz istotne działania, które pomogły duńskiemu społeczeństwu stopniowo z coraz większym zrozumieniem odnosić się do tematu seksualności jako kwestii o powszechnym znaczeniu, mającej ogromny wpływ na jakość życia i zdrowia ludzi. Ponadto odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem dwóch autorek kultowej duńskiej encyklopedii dla kobiet Kobieto, poznaj swoje ciało (Kvinde Kend Din Krop) oraz projekcja filmu dokumentalnego Sens życia Pani Soeborg (Fru Søeborgs fornemmelse for livet) z udziałem reżyserki Lisbeth Jessen. Film powstał z okazji 100-lecia praw wyborczych kobiet w Danii w 2015 r., w tym roku wpisuje się w jubileusz 100-lecia uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce.

 

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 roku, jako ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce społecznie i politycznie. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych. Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną.

 

X Ogólnopolski Kongres Kobiet

16-17.06.2018

Hala EXPO, al. Politechniki 4, Łódź

www.kongreskobiet.pl