Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
06 · 11 · 2017

Dania do Poznania: warsztaty architektoniczne w Concordia Design

Wieże i wysokie konstrukcje oraz architektura inspirowana naturą to tematy warsztatów architektonicznych dla dzieci, które poprowadzą doświadczone duńskie architektki i edukatorki, Malene Abildgaard i Julie Dufour Wiese. Punktem odniesienia podczas pracy z dziećmi w centrum kreatywności Concordia Design w Poznaniu będą m.in. projekty duńskiego architekta Jørna Utzona, autora m.in. słynnej Opery w Sydney.

 

Architektki na co dzień związane są z pracownią-laboratorium My Little Architect w Kopenhadze, prowadzą warsztaty m.in w Duńskim Centrum Architektury i Duńskim Muzeum Designu. Działają w obszarze edukacji architektonicznej dzieci, wykorzystując architekturę jako metodę pracy na rzecz wzmacniania kreatywności i innowacyjnego myślenia.

 

Warsztaty są elementem projektu “Dania do Poznania”, duńskiego tygodnia organizowanego przez Concordia Design w Poznaniu w dniach 13-19 listopada, podczas którego będzie się można przyjrzeć się Danii i skonfrontować wyobrażenia o bałtyckim sąsiedzie, znanym z dobrej architektury i rzemiosła, nordyckiej kuchni oraz kultury rowerowej.

 

Więcej nt. warsztatów dla dzieci:

https://www.concordiadesign.pl/wie-e-i-wysokie-konstrukcje,w55

https://www.concordiadesign.pl/natura-architektura,w56

 

Więcej o Duńskim Tygodniu “Dania do Poznania” w Concordia Design:
https://www.concordiadesign.pl/dania-do-poznania,w60

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem projektu.

 

Warsztaty architektoniczne My Little Architect

18.11.2017 (Dania do Poznania 13-19 listopada 2017)

Concordia Design

Poznań, ul. Zwierzyniecka 3

 

Zdjęcia: Jens Hemmel