Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
EN/PL
24 · 07 · 2017

A Sunday in the Country. Spotkania młodych krytyków filmowych w ramach festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Uczestnicy A Sunday in the Country, który odbędzie się pod Wrocławiem w dniach 5-8.08.2017 r., będą rozmawiali o przyszłości zawodu krytyka filmowego, dyskutowali o swoich planach zawodowych i specyfice profesji w poszczególnych krajach. Spotkają się także z gośćmi i twórcami filmowymi 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Odwiedzą ich jurorzy Hadas Ben Aroya i Gastón Solnicki, a także reżyser dokumentu 78/52 Alexandre O. Philippe i autor Ornitologa João Pedro Rodrigues. Warsztaty pozwolą na wymianę doświadczeń i pomysłów i na stworzenie nowych profesjonalnych więzi miedzy ich uczestnikami.

 

Warsztaty będą odbywały się pod kierunkiem krytyczki-ekspertki Magdaleny Miedl z austriackiego „Celluloid” oraz przedstawicieli Europejskiej Akademii Filmowej i Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

 

Wezmą w nich udział laureaci XXI edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych Piotr Czerkawski i Sebastian Smoliński, filmoznawczyni i krytyczka filmowa Patrycja Mucha oraz krytycy filmowi z Austrii (Franziska Bechtold), Danii (Samina Jakobsen), Holandii (Hugo Emmerzael), Izraela (Shani Kiniso), Niemiec (Karl-Leontin Beger), Portugalii (Tiago Silva), Rumunii (Andra Petrescu) i Włoch (Edoardo Becattini).

Samina Jakobsen

Samina Jakobsen – krytyczka filmowa, recenzentka, redaktorka, od 2013 r. pracuje dla duńskiego magazynu filmowego Ekko. Ukończyła filmoznawstwo oraz Film and Media Studies na Uniwersytecie Kopenhaskim.

 

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Europejską Akademię Filmową we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury, Austriackim Forum Kultury, Istituto Camoes, Włoskim Instytutem Kultury, Rumuńskim Instytutem Kultury, Ambasadą Niderlandów w Warszawie, Kulturbrauerei e.V. oraz Instytutami Polskimi w Berlinie i Tel Avivie przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty