Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
09 · 05 · 2019

18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019

W tym roku przypada jubileuszowa edycja w 30-lecie istnienia największego w Polsce przeglądu międzynarodowej sztuki współczesnej. Biennale WRO 2019 podsumowuje niezwykle bogaty rozwój i transformacje mediów, proponuje podejście krytyczne wobec procesów zachodzących w kulturze, komunikacji i społeczeństwie. Spogląda na sztukę tworzoną współcześnie nowymi środkami z perspektywy już po-technologicznej wyrażonej hasłem CZYNNIK LUDZKI / HUMAN ASPECT.

 

Od 15 do 19 maja w ramach otwarcia Biennale odbędą się spotkania oraz prezentacje prac opowiadające o przemianach i złożoności współczesnych relacji człowieka

i technologii.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również artyści z Danii:

Alex Mørch, ur. w 1987 r. Transdyscyplinarny kompozytor i artysta. Jego prace zazwyczaj składają się z chałupniczo wytworzonej maszynerii połączonej w przestrzenne instalacje, którym towarzyszy interakcja z człowiekiem. Zgłębiają one muzykę i życie kryjące się w maszynach, zwłaszcza w sytuacjach skrajnych i w niepożądanych powiązaniach. Jego kompozycje odzwierciedlają fascynację chaosem i przypadkowością w zderzeniu z synchronicznością.

  • Instalacja I[X] III, Pawilon Czterech Kopuł, Wystawowa 1

 

Anders Visti, ur. w 1973 r. Duński artysta sztuk wizualnych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Odense w 2006 roku. Pracuje z kodem, tekstem, instalacją, rysunkiem oraz książkami. Współzałożyciel i redaktor w wydawnictwie *[asterisk].

 

Winnie Soon, artystka i badaczka mieszkająca w Danii. Zajmuje się kulturowymi implikacjami technologii, w wyniku których komputerowe procesy i infrastruktura kształtują nasze coraz bardziej zaprogramowane doświadczenia. Jej twórczość skupia się na tematach/koncepcjach związanych z kulturą komputerową, szczególnie zaś z takimi zagadnieniami jak cenzura w Internecie, obieg danych, przetwarzanie/żywotność w czasie rzeczywistym oraz kultura praktyk kodowych.

 

W programie festiwalu znajduje się również dyskusja panelowa STOP MAKING SENSE. Będą w niej uczestniczyć Geoff Cox, Winnie Soon, a także Anders Wisti.

 

Mapa i program festiwalu do pobrania: LINK

 

BIENNALE WRO 2019

Otwarcie festiwalu

Kiedy: 15-19 maja

Gdzie: Wrocław, lista lokalizacji -> LINK

 

Czas trwania wystaw:

Pawilon Czterech Kopuł: 15.05-28.07

 

16.05, godz. 17:00-18:00 / 18.05, godz. 19:00-20:00

WUOS „WROCŁAW URBAN OPERATING SYSTEM, instalacja performatywna
Anders Visti, Tobias Stenberg

Barbara / Strefa Kultury Wrocław, Świdnicka 8b

 

16.05, godz. 13:15

Dyskusja panelowa STOP MAKING SENSE
Prowadzenie: Geoff Cox

Barbara / Strefa Kultury Wrocław, Świdnicka 8b

 

Duński Instytut Kultury jest partnerem wydarzenia.

 

Zdjęcia: Biennale WRO