Jesteś na stronie Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce  Nasze biura na świecie Created with Sketch.
15 · 06 · 2016

18.06 Mała Skandynawia – święto skandynawskiego wzornictwa i stylu życia

Mała Skandynawia to jednodniowe wydarzenie poświęcone skandynawskiemu wzornictwu oraz stylowi życia Duńczyków, organizowane przez Magazyn Usta we współpracy z marką duńskich zegarków i biżuterii Skagen, Duńskim Instytutem Kultury, Towarzystwem Polska-Finlandia oraz Ambasadą Szwecji w Polsce.

 

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach i wykładach poświęconych skandynawskim nurtom w dziedzinie filmu, mody czy designu. Duński Instytut Kultury partneruje pokazowi filmu Tygrysy i tatuaże oraz połączonym z nim warsztatom dla dzieci, które poprowadzą Mysie Harce.

 

Plan:

  • 11.00 – otwarcie imprezy dla publiczności
  • 11.00-13.00 – warsztaty dla dzieci
  • 13.00 – Klasycy nowoczesności – skandynawski design w XX wieku. Wykład Józefa Mrozka, historyka designu, kierownika katedry historii i teorii designu na wydziale wzornictwa ASP.
  • 14.00 – Seks, socjalizm, spokój – dlaczego skandynawska moda jest skazana na sukces? Na to pytanie odpowie Piotr Zachara, dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu.
  • 15.00 – Ania Orłowska i Mateusz Lipiński ze sklepu Komplet opowiedzą o swoich wyprawach do Danii, poszukiwaniach perełek duńskiego designu i renowacji
  • 16.30 – Cupping, czyli degustacja kawy, z Audunem Sorbottenem, Norwiegiem, zeszłorocznym Mistrzem Świata w Paleniu Kawy. Audun od pewnego czasu mieszka i pracuje w Polsce, wypalając kawę w stylu, który określa jako „Norwegian Roast”.
  • 19.00 – zakończenie wydarzenia
Skandynawia to najmodniejsza destynacja ostatnich miesięcy. Wzornictwo, moda, kuchnia, perfumiarstwo - to dziedziny, które inspirują się Północą Europy. Jasne, lekkie, dobrze zaprojektowane, czerpiące z bogatej historii designu, kultury, kulinariów - tak urządzamy nasze wnętrza, tak chcemy jeść i tak chcemy się ubierać. Wychodząc naprzeciw tej modzie zapraszamy na skandynawski dzień na Mysiej 3. Pod jednym dachem zgromadzimy starannie wyselekcjonowanych wystawców pokazujących najciekawsze propozycje inspirowane tą częścią Europy. Minimalistyczna ceramika, naturalne drewno, pastelowe dodatki, designerskie ubrania czy zegarki zaczarują przestrzeń i zmienią ją w Małą Skandynawię.
Organizatorzy

Mała Skandynawia

18 czerwca, 11.00

ul. Mysia 3, Warszawa

wstęp wolny

 

Czytaj więcej na FB

 

Foto: http://www.tigreogtatoveringer.dk/